Typy instalací

Stravovací systém lze instalovat v různých modifikacích. Varianty se liší způsobem objednávání a výdeje stravy. Mohou být používány "klasicné terminály" nebo moderní dotykové obrazovky. V některých případech je dostatečné objednávat pomocí webového rozhraní.

Standardní objednávkový a výdajový systém

Strávník si objedná jídlo na objednávkovém terminálu pomocí ID média nebo INTRAWEBU (pomocí internetového prohlížeče) na určitý den (dle nastavení). Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží ID médium ke čtečce a kuchaři (obsluze jídelny) se na displeji zobrazí číslo jídla, které má vydat. Výdej kuchař (obsluha jídelny) potvrdí stiskem tlačítka. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky.

Bez-objednávkový systém

Strávník si jídlo dopředu neobjednává. Existuje jen vydávací místo osazené výdajovým terminálem. Při výdeji je jedna řada strávníků, kde strávník dostane dle nabídky jídlo. Kuchaři (obsluze jídelny) se na displeji zobrazí číslo jídla, které má vydat. Výdej kuchař (obsluha jídelny) potvrdí stiskem tlačítka. Následuje další strávník.

Standardní objednávkový a výdajový systém + pokladna

Strávník si objedná jídlo na objednávkovém terminálu pomocí ID média nebo INTRAWEBU (pomocí internetového prohlížeče) na určitý den (dle nastavení). Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží ID médium ke čtečce a kuchaři (obsluze jídelny) se na displeji zobrazí číslo jídla, které má vydat. Výdej kuchař (obsluha jídelny) potvrdí stiskem tlačítka. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky.
Současně si strávník může zakoupit doplňkový sortiment v kantýně (bufetu). V kantýně (bufetu) je možno zakoupit nejen doplňkový sortiment (vedení skladu - software sklad), ale také hotová jídla bez předchozí objednávky. Je možno platit ID médiem - „docházkovou kartou", hotovostí nebo stravovacími kupóny. Pokladna je počítač s dotykovou obrazovkou a čtečkou ID médií. Pokladních míst může být dodán libovolný počet.

Bez-objednávkový systém + pokladna

Strávník si jídlo dopředu neobjednává. Při výdeji je jedna řada strávníků, kde strávník dostane dle nabídky jídlo. Na konci je pokladna, kde obsluha jídelny zadá odebranou stravu, případně si odebere doplňkový sortiment. Je možno platit ID médiem - „docházkovou kartou", hotovostí nebo stravovacími kupóny. Pokladna je počítač s dotykovou obrazovkou a čtečkou ID médií. Pokladních míst může být dodán libovolný počet.

Objednávka - INTRAWEB, výdej - čtečka připojitelná k PC (bez HW - terminálu, displeje)

Strávník si objedná jídlo v modulu INTRAWEB pomocí internetového prohlížeče. Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží ID médium ke čtečce a kuchaři (obsluze jídelny) se na PC zobrazí číslo jídla. Kuchař/obsluha jídelny nepotvrzuje vydané jídlo. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky (dle vnitřních pravidel) a doplnění informace do systému.

Objednávka - INTRAWEB, výdej - stravenka (sestava z programu)

Strávník si objedná jídlo v modulu INTRAWEB pomocí internetového prohlížeče. Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží stravenku (potvrzení o objednání), která mu bude vytištěna z programu odpovědnou osobou daný den dle zvoleného pravidla. Kuchař/obsluha jídelny vydá jídlo dle stravenky. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky (dle vnitřních pravidel) a doplnění informace do systému.

Objednávka - PC (TOUCHSCREEN) - čtečka ID médií, výdej - stravenka (sestava z programu)

Strávník si objedná jídlo na PC pomocí čtečky připojené k PC (modul touchscreen). Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží stravenku (potvrzení o objednání), která mu bude vytištěna z programu odpovědnou osobou daný den dle zvoleného pravidla. Kuchař/obsluha jídelny vydá jídlo dle stravenky. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky (dle vnitřních pravidel) a doplnění informace do systému.

Objednávka - PC (TOUCHSCREEN) - čtečka ID médií, výdej - čtečka připojitelná k PC (bez HW - terminálu, displeje)

Strávník si objedná jídlo na PC pomocí čtečky připojené k PC (modul touchscreen). Při výdeji je řada strávníků, kde strávník přiloží ID médium ke čtečce a kuchaři (obsluze jídelny) se na PC zobrazí číslo jídla. Kuchař/obsluha jídelny nepotvrzuje vydané jídlo. Následuje další strávník. Lze vydat jídlo i bez-objednávky (dle vnitřních pravidel) a doplnění informace do systému.

Kombinace různých způsobů uvedených výše - dle požadavku zákazníka


Náhledy

Výdej pomocí počítače
Výdej pomocí počítače

VŠE PRO PERSONALISTU

Specializujeme se na vývoj a prodej informačních systémů pro personální oddělení. Pomocí našich produktů personalista získá kvalitní ...

Produkty

PORADÍME VÁM

Uživatelské dotazy k jednotlivým systémům prosím směřujte do centra podpory zákazníků.

Podpora

CO UMÍME

Zabýváme se komplexními dodávkami našich systémů, včetně analýzy, montáže, instalace, implementace a školení uživatelů. Provádíme ...

Služby

ZPRACUJEME MZDY A ÚČTO

Správné vedení účetnictví a mezd vyžaduje znalost zákonů, novinek a komunikaci s úřady. V dnešní době je správným řešením ...

účetnictví a mzdy

Rychlý kontakt

RON Software, spol. s r.o., Rudé armády 2001/30a, 733 01 Karviná-Hranice / tel.: +420 595 538 200  / e-mail: software@ron.cz / GPS: N 49.871959, E 18.54887

Poptávka Poptávka
Kontaktujte nás Kontaktujte nás

RON Software, spol. s r.o.

Rudé armády 2001/30a

733 01 Karviná-Hranice

tel.: +420 595 538 200

e-mail: software@ron.cz

GPS: N 49.871959, E 18.54887