Lidové noviny, příloha Efektivní podnikání - červen 2014

Evidence docházky v aplikaci zamezí fiktivním výkazům odpracované doby

 

O evidenci docházky zaměstnanců pomocí mobilních aplikací jsme hovořili s Danielem Owczarzym, obchodním ředitelem společnosti RON Software, která se specializuje na vývoj informačních systému pro personální oddělení.

 

Jak funguje mobilní aplikace k evidenci docházky?

Zaměstnanec si stáhne do mobilního telefonu aplikaci, kde může v přehledném rozhraní využívat funkce, které jsou i v klasických evidenčních systémech. Může vyplnit žádanku o dovolenou, prohlédnout si docházku a hlavně zadat začátek a konec pracovní doby.

 

Jaké to má výhody?

Největší výhodou je pohotovost a flexibilita. Zaměstnanec zadá potřebné údaje kdekoli potřebuje. Jelikož aplikace využívá GPS lokaci, má zaměstnavatel přesné informace o tom, kde se jeho člověk v pracovní době pohybuje. Zejména u pracovníků v terénu, tak může zkontrolovat, jestli vykázaná pracovní doba odpovídá realitě.

 

Jaké firmy aplikaci nejvíce využívají?

Zejména společnosti, které mají zaměstnance pracující v terénu. Jsou to stavební a montážní firmy nebo ty, co mají hodně obchodních zástupců.

 

Co všechno to přináší zaměstnavateli?

Primárně obranu před fiktivním psaním pracovní docházky. Kdykoli si může zkontrolovat, jestli vykázané údaje sedí. Navíc má přehled o efektivitě jednotlivých zaměstnanců. Vidí, kde se kdo zdržel cestou ke klientovi, jakou dobu u něj strávil a může se ptát proč.

 

Funguje aplikace i v zahraničí?

Ano. Všechna data včetně GPS lokace se do aplikace zaznamenávají a odešlou se ve chvíli, kdy se telefon připojí k internetu.

 

Neberou zaměstnanci takovéto aplikace jako přílišný zásah do svého soukromí?

Aplikace zavádí jen podobnou kontrolu, jakou mají zaměstnanci v kanceláři. Poctivý zaměstnanec naopak oceňuje možnosti aplikace. Odpadají starosti s evidencí, zjednoduší se plánování a schvalování dovolené  a například pro nováčky se hodí, že mají přístup ke kontaktům na spolupracovníky.

 


Přílohy
jpgRON Klient [jpg, 251 kB]
rozhovor

Náhledy

RON Klient

VŠE PRO PERSONALISTU

Specializujeme se na vývoj a prodej informačních systémů pro personální oddělení. Pomocí našich produktů personalista získá kvalitní ...

Produkty

PORADÍME VÁM

Uživatelské dotazy k jednotlivým systémům prosím směřujte do centra podpory zákazníků.

Podpora

CO UMÍME

Zabýváme se komplexními dodávkami našich systémů, včetně analýzy, montáže, instalace, implementace a školení uživatelů. Provádíme ...

Služby

ZPRACUJEME MZDY A ÚČTO

Správné vedení účetnictví a mezd vyžaduje znalost zákonů, novinek a komunikaci s úřady. V dnešní době je správným řešením ...

účetnictví a mzdy

Rychlý kontakt

RON Software, spol. s r.o., Rudé armády 2001/30a, 733 01 Karviná-Hranice / tel.: +420 595 538 200  / e-mail: software@ron.cz / GPS: N 49.871959, E 18.54887

Poptávka Poptávka
Kontaktujte nás Kontaktujte nás

RON Software, spol. s r.o.

Rudé armády 2001/30a

733 01 Karviná-Hranice

tel.: +420 595 538 200

e-mail: software@ron.cz

GPS: N 49.871959, E 18.54887